عمل جراحی اسلیو معده یکی از روش هایی بسیار شگفت انگیز است که برای کاهش وزن و بهبود سلامتی افراد استفاده می شود. این روش با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و تجهیزات پزشکی، باعث کاهش وزن و چربی بدن می شود. این روش برای افرادی که با روش های دیگر موفق به کاهش وزن نشده اند، یا برای کسانی که اضافه وزن شدیدی دارند، مناسب است. البته باید به این نکته هم توجه داشت که قبل از انجام این روش، باید با پزشک مشورت کرد و مواردی مانند عوارض جانبی و ریسک های مربوط به این جراحی را بشناسید.

دکتر محسن میر حسینی از پزشکان بنام و معتبر در زمینه جراحی های لاغری و اسلیو می باشد که می تواند به شما در دستیابی به تناسب اندام و لاغری کمک کند.

عمل جراحی اسلیو معده

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

عمل جراحی اسلیو معده یکی از روش‌های درمانی برای کاهش وزن و بهبود سلامتی بیماران چاق با bmi بالای 40 است. در این روش، بخشی از معده بریده شده و مابقی قسمت معده به صورت یک لوله باریک شده و به اندازه کوچکتری از قبل، غذا را به روده هدایت می‌دهد. این عمل جراحی می‌تواند به کاهش عوارض بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی و غیره کمک کند. علاوه بر این، این روش همچنین می‌تواند بهبودی در کیفیت زندگی بیماران ایجاد کند و باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس آن‌ها شود. با این حال، این عمل جراحی برای هرکسی مناسب نیست و باید با پزشک مشورت شود.

نحوه انجام عمل جراحی اسلیو معده

در این روش، یک جراحی کوچک انجام می‌شود. در این جراحی، دکتر متخصص جراحی اسلیو معده با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی، دسترسی به معده را به دست می‌آورد. سپس، معده را به دو قسمت تقسیم می‌کند. قسمت بالایی را به صورت کیسه‌ای کوچک باز می‌گذارد و قسمت پایینی را به صورت لوله‌ای ضخیم می‌کند. این باعث می‌شود که حجم معده کاهش یابد و مسیر غذا در سیستم گوارشی تغییر یابد. به‌علاوه، بازگشت مواد غذایی از معده به مری استفاده از این روش کاهش می‌یابد.

مزایای عمل جراحی اسلیو معده

عمل جراحی اسلیو معده مزایایی برای بیماران دارد. این عمل باعث کاهش وزن، بهبود عملکرد گوارشی، کاهش بیماری‌های مرتبط با چاقی و بهبود کیفیت زندگی می‌شود. همچنین، در این روش به دلیل کاهش حجم معده، احساس سیری زودرسی بیشتری به وجود می‌آید که باعث کاهش مصرف غذا و کالری می‌شود. در نتیجه، این باعث کاهش وزن بیمار می‌شود و بهبود می‌یابد.

همچنین، این عمل جراحی با ایجاد کاهش حجم معده و تغییر در جریان هضم غذا، باعث ایجاد حس سیری زودتر و کاهش ترشح هورمون گرلین (هورمون تشنگی) می‌شود. این مزایا به کنترل بیشتر از افراد دچار دیابت نوع دو، کاهش فشار خون، بهبود عملکرد قلب و عروق، کاهش خطر ابتلا به بعضی از نوع سرطان‌ها، و بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کنند.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: مزایای عمل اسلیو معده

موارد ممنوعیت اسلیو معده

ممنوعیت های عمل جراحی اسلیو معده

عمل جراحی اسلیو معده برای برخی بیماران محدودیت دارد. برای مثال، این روش برای بیمارانی که بیش از 200 کیلو وزن دارند یا بیمارانی که عادات غذایی نامناسب دارند و قادر به تغییر رژیم غذایی نیستند، مناسب نیست. همچنین، بیمارانی که دچار بیماری‌های معده، روده و گوارش هستند نباید از این روش استفاده کنند.

همچنین وجود بیماری‌های قلبی، عوارض جانبی بعد از عمل جراحی قبلی، وضعیت ضعیف سلامتی ، بارداری بیمار می‌تواند باعث شود که پزشک تصمیم بگیرد از انجام این عمل صرفنظر کند. به علاوه، برخی از بیماران که تحت درمانیک بیماری خاص هستند نیز تا پایان یافتن آن بیماری بایستی صبر نمایند و سپس اقدام به عمل کنند.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: ممنوعیت های عمل جراحی اسلیو معده

تفاوت عمل جراحی اسلیو و بای پس معده

 1. هدف عمده:
 • جراحی اسلیو معده: هدف اصلی این جراحی کنترل و درمان چاقی و مشکلات مرتبط با اسید معده و رفلاکس معده است. این روش علاوه بر درمان چاقی، در کاهش رفلاکس معده و تسکین عوارض آن نیز موثر است.
 • جراحی بای پس معده: هدف اصلی این نوع جراحی کاهش وزن در افراد با چاقی مفرط است. این روش به تغییر ساختار معده و روده‌ها برای بهبود کنترل اشتها و کاهش جذب مواد غذایی می‌پردازد.
 1. تغییر در ساختار معده:
 • جراحی اسلیو معده: در این عمل، یک قسمت از معده به طور عمودی بریده می‌شود، به طوری که حجم معده به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد و فرد، سریعتر احساس سیری میکند.
 • جراحی بای پس معده: در این روش، یک بخش از معده جدا شده و به روده کوچک متصل می‌شود. این تغییر ساختاری باعث کاهش حجم معده و تغییر در مسیر هضم مواد غذایی می‌شود.
 1. تاثیر بر کنترل اشتها و جذب مواد غذایی:
 • با کاهش حجم معده، تولید هورمون‌هایی که اشتها را تحریک می‌کنند نیز کمتر می‌شود. به این ترتیب، افراد بعد از انجام اسلیو معده مقدار کمتری غذا میخورند و زودتر احساس سیری می کنند.
 • جراحی بای پس معده: این روش تغییراتی در سیستم گوارش ایجاد می‌کند که به بهبود کنترل اشتها، کاهش جذب مواد غذایی، و کاهش وزن کمک می‌کند.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: تفاوت عمل اسلیو و بای پس معده

اقدامات

اقدامات قبل از انجام عمل جراحی:

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده، باید برای بیمار، مطالعاتی انجام شود تا مطمئن شویم که این عمل جراحی برای بیمار مناسب است و هیچگونه مشکلی در آینده از آن ناشی نخواهد شد. در این مطالعات، شاخص توده بدنی، سن، بیماری‌های قلبی، فشار خون و عوارض دیگر برای بیمار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین، پزشک معالج باید با بیمار مشورت و توضیحاتی در مورد عمل جراحی و خطرات آن را به وی دهد تا بیمار بتواند تصمیم درستی برای انجام عمل جراحی بگیرد.

نحوه انجام عمل جراحی اسلیو معده:

عمل جراحی اسلیو معده به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. در روش باز، بخشی از شکم با یک برش از بالای شکم به طور کامل باز می‌شود و در روش بسته، با استفاده از دستگاه‌های خاص، چندین برش کوچک در شکم ایجاد می‌شود.

در هر دو روش، یک معده کوچک که به شکل موز یا آستین پیراهن است و با استفاده از دستگاه‌های خاص، در بخش بالایی شکم ایجاد می‌شود.

اقدامات بعد از عمل جراحی:

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، بیمار باید به خوبی استراحت کرده و تمرینات فیزیکی و ورزش زیادی را انجام دهد تا نتایج بهتری را داشته باشد. همچنین،علاوه براین، بیمار باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کند تا بتواند وزن خود را کنترل کند.

تغذیه پس از عمل اسلیو معده

تغذیه پس از عمل اسلیو معده

تغذیه پس از عمل اسلیو معده شامل چندین مرحله می‌باشد که باید به ترتیب پیش برود. در این مراحل، تغذیه باید بسیار کم کالری و پر از پروتئین باشد. هدف اصلی در این مراحل، کاهش وزن تدریجی و همچنین جلوگیری از عوارض جانبی بعد از عمل می‌باشد.

مرحله ۱: مایعات

در این مرحله، تغذیه باید به صورت مایعات باشد. این شامل آب، آب‌میوه، آبگوشت، نوشیدنی‌های طبیعی بدون قند و مواد شیرین کننده می‌شود. هدف از این مرحله، ایجاد تعادل الکترولیتی و همچنین جلوگیری از خشکی در بدن است.

مرحله ۲: غذای نرم

پس از گذشت چند روز، غذای نرم می‌تواند وارد برنامه تغذیه شود. این شامل غذاهای نرم مانند پوره، سوپ، ماکارونی، تخم مرغ و پنیر است. در این مرحله، می‌توانید تقریباً ۵۰۰ تا ۸۰۰ کالری در روز مصرف کنید.

مرحله ۳: غذای نرم‌تر

در این مرحله، غذاهای نرم‌تر مانند موز، پوره میوه، ماست، سوپ گوشت و سبزیجات نرم و ماهی وارد رژیم تغذیه خود می‌شوند. در این مرحله، می‌توانید تقریباً ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در روز مصرف کنید.

مرحله ۴: غذای معمولی

در این مرحله، می‌توانید به تدریج به غذای معمولی خود بازگردید. در این مرحله، باید به مقدار کالری و مقدار پروتئین‌های مصرفی توجه کنید. همچنین، باید توجه داشت که مقدار غذایی که می‌توانید دریافت کنید، با توجه به ساختار جدید معده شما، کمتر از قبل است.

تجربه مثبت

تجربه مثبت عمل جراحی اسلیو معده شامل موارد ذیل می باشد:

.بیماران پس از عمل جراحی اسلیو معده نه تنها سلامتی را تجربه کرده اند، بلکه رویای بهبودی و ترک اعتیاد به مواد مخدر، سیگار و الکل داشته‌اند که به این روش میسر شده است.

.سلامتی جسمانی معمولاً شامل کاهش نفخ، سرگیجه، اسهال و یبوست و بهبود درد مفاصل است. علاوه بر این، بیماران پس از جراحی اسلیو معده بهبودی در کیفیت زندگی خود نیز تجربه می‌کنند.

.علت اصلی بهبودی بیماران پس از جراحی اسلیو معده، کاهش فشار بر روی معده است. بسیاری از استفاده از روش های موقتی درمانی برای بیماری‌های معده مانند مصرف داروهای ضد درد و ضد التهاب، ممکن است بهبودی کوتاه‌مدتی را به همراه داشته باشند، اما بهبودی دائمی ندارند. در حالی که جراحی اسلیو معده با کاهش فشار بر روی معده، باعث بهبودی دائمی و کاهش شانس بازگشت بیماری می‌شود.

. جراحی اسلیو معده می‌تواند باعث کاهش وزن بیماران شود. بسیاری از بیمارانی که از این جراحی استفاده کرده‌اند، با کاهش وزن، موجب بهبودی در بیماری‌های مرتبط با چاقی، مانند بیماری‌های قلبی، دیابت و افسردگی شده اند.

.بیماران پس از جراحی اسلیو معده می‌توانند به راحتی و بدون درد مصرف غذا کنند. به دلیل کاهش اندازه معده، بیماران بعد از جراحی اسلیو معده نیاز به مقدار کمتری غذا دارند. این باعث می‌شود که بیماران بتوانند به راحتی و بدون درد مصرف غذا کنند و از غذاهای سبک و سالم استفاده کنند.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: تجربه مثبت عمل جراحی اسلیو معده 

تجربه مثبت

تجربه منفی

 •  عوارض جانبی

عمل جراحی اسلیو معده ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد. این عوارض شامل درد، خونریزی، عفونت و ترشح معده اضافی در ناحیه جراحی می‌شوند. این عوارض می‌توانند باعث تجربه منفی بیماران پس از جراحی شوند.

 • تغییرات در رژیم غذایی

بعد از عمل اسلیو معده، بیماران باید رژیم غذایی خود را تغییر دهند. این شامل تغییر در سایز و نوع غذاهایی است که می‌توانند مصرف کنند. این تغییرات می‌تواند باعث ایجاد تجربه منفی برای بیماران شود.

 • احساس خستگی و درد

بعد از عمل اسلیو معده، بیماران ممکن است احساس خستگی و درد در ناحیه جراحی خود داشته باشند. این مسئله می‌تواند باعث تجربه منفی برای آنها باشد.

 •  تغییر در شکل بدن

عمل جراحی اسلیو معده می‌تواند باعث تغییر در شکل بدن بیماران شود. این تغییرات می‌تواند باعث ایجاد تجربه منفی برای آنها شود.

 • تغییر در روابط اجتماعی

بیمارانی که عمل اسلیو معده دارند ممکن است با تغییر در رژیم غذایی خود و تغییر در شکل بدن خود، تغییر در روابط اجتماعی خود را تجربه کنند. این می‌تواند باعث ایجاد تجربه منفی برای آنها شود.

تجربه مثبت فردی که عمل جراحی اسلیو انجام داده

تجربه من از عمل جراحی اسلیو معده بسیار مثبت بود. قبل از عمل جراحی، وزن من حدود ۱۵۰ کیلوگرم بود و برای سال ها تلاش کردم تا وزن خود را کاهش دهم، اما نتیجه مطلوبی نداشتم. بعد از مشاوره با پزشک، تصمیم گرفتم که اقدام به عمل جراحی کنم و برای اینکار به دکتر میر حسینی که تعریف زیادی از ایشان شنیده بودم مراجعه کردم.

قبل از عمل جراحی، مشاوره نهایی را دکتر میرحسینی انجام دادم و چون نظر ایشان مثبت بود و به این دلیل ترغیب به انجام عمل شدم و زمان انجام جراحی را با منشی ایشان هماهنگ کردم.

عمل جراحی بسیار ساده و سریع بود و بعد از یک شب بستری شدن در بیمارستان، به خانه برگشتم. پس از عمل جراحی، پزشک من به من توصیه کرد که به مدت چند هفته، غذاهای سبک و پر پروتئین مصرف کنم و بیشتر استراحت کنم.

در مدت دو ماه بعد از عمل جراحی، وزن من حدود ۳۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرد و به وزنی مناسب برای قدم زدن و انجام کارهای روزانه رسیدم. همچنین، مشکلات سلامتی مربوط به چاقی که داشتم، مانند درد مفاصل و فشار خون بالا، بهبود پیدا کردند.

در کل، عمل جراحی اسلیو معده برای من تجربه مثبتی بود. با توجه به تغییرات مثبتی که در سلامت و وزن خود دیده ام، توصیه می کنم به افرادی که دچار مشکلات وزنی هستند، این روش جراحی را در نظر بگیرند.

تجربه منفی فردی که عمل جراحی اسلیو انجام داده

این فرد یک زن جوان بود که برای کاهش وزن، تصمیم به عمل جراحی اسلیو معده گرفت. پس از عمل، او با مشکلات جدیی مواجه شد. اولین مشکلی که او با آن روبرو شد، عدم قابلیت بلعیدن غذا بود. او در طی ماه‌هایی که پس از عمل می‌گذشت، نمی‌توانست غذاهای مختلف را بلعیده و برای خوردن هر غذایی، باید آن را به صورت مایع یا کمی خمیری خورد. این مشکل به مرور زمان رفع شد، اما پس از گذشت چندین ماه، او با مشکلات دیگری مواجه شد.

یکی دیگر از مشکلاتی که این فرد با آن روبرو شد، عدم تحمل به غذاهای چرب و شیرین بود. او پس از عمل، نمی‌توانست غذاهای چرب و شیرین را مصرف کند و اگر این غذاها را خورد، احساس تهوع و استفراغ می‌کرد. این مشکل باعث شد که او نتواند غذاهای مختلفی را مصرف کند و برای خوردن فقط به چندین نوع غذای خاص محدود شد.

همچنین، این فرد با مشکلات پوستی نیز مواجه شد. برخی قسمت‌هایی از پوست او به شدت احساس خشکی می‌کردند. این مشکلات پوستی ممکن است برای برخی از افراد بعد از عمل اسلیو معده به وجود بیایند که باید در همه این موارد با پزشک خود در ارتباط بوده و مشورت نمائید.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: بوی بد دهان پس از اسلیو معده

مرگ بر اثر اسلیو معده

مرگ با عمل جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده همانند سایر جراحی های صورت گرفته، احتمال مرگ با درصد بسیار پایین و ناچیز وجود دارد و برای جلوگیری از بروز این درصد پایین نیز باید به دقت با پزشک متخصص و مجرب در این خصوص مشورت شود.

با این حال مواردی که باعث مرگ در بیماران می شود میتواند به علت عوارض جانبی، مانند عفونت، خونریزی، نارسایی کبد، سکته قلبی و یا سایر مشکلات پزشکی، باشد. همچنین، انسداد روده و یا خونریزی از محل عمل جراحی نیز ممکن است در این روش جراحی،به دلیل عدم تخصص و تجربه پزشک  رخ دهد و باعث مرگ بیمار شود.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: مرگ با عمل اسلیو معده

هزینه عمل

هزینه عمل جراحی اسلیو معده در کشورهای مختلف متفاوت است و ممکن است به دلایل مختلفی مانند تجهیزات پزشکی، نیروی انسانی و هزینه‌های بیمارستانی متفاوت باشد. با این حال، در بسیاری از کشورها، هزینه این عمل به دلیل حساسیت بالا و سختی جراحی ونیاز به تجهیزات پزشکی، پرهزینه بوده و برای بسیاری از افراد قابلیت پرداخت هزینه آن را بدون داشتن بیمه ندارند.

بیمه مکمل برای جراحی اسلیو معده

اگر شما یکی از افرادی هستید که با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند، و قصد انجام جراحی اسلیو معده را دارید، می‌توانید با داشتن بیمه مکمل بسیاری از هزینه‌های درمانی خود را کاهش دهید. بیمه به شما کمک میکند که بدون نگرانی از هزینه‌های پزشکی خود، به درمان این بیماری بپردازید. با تهیه بیمه مکمل از بیمه گزاری های مختلف، شما می‌توانید با اطمینان بیشتری به درمان خود بپردازید و از این بابت نگرانی نداشته باشید که هزینه‌های زیادی برای جراحی اسلیو معده باید پرداخت کنید.

در بلاگ فیت بیشتر بخوانید: هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه

اسلیو معده 

 

بهترین جراح اسلیو معده در تهران

در تهران، انتخاب بهترین جراح اسلیو معده می‌تواند یک مسئله حیاتی برای بیماران با مشکلات معده و چاقی محسوب شود. برای یافتن بهترین جراح اسلیو معده، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. اولین موضوع مهم، تجربه و تخصص جراح می‌باشد. بهتر است جراح انجام دهنده این عمل دارای سابقه‌ی موفقیت‌آمیز در انجام جراحی‌های اسلیو معده باشد. همچنین، اطمینان از مدرک‌ها و گواهی‌های حرفه‌ای جراح نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دکتر میر حسینی، به عنوان یکی از بهترین جراحان اسلیو معده در تهران شناخته می‌شود. با بیش از 10 سال تجربه در حوزه‌ی جراحی معده و چاقی، او با اطلاعات و مهارت‌های فنی برتر، به بیماران خود کمک می‌کند تا به شکلی امن و موثر به اهداف خود در کاهش وزن و بهبود کیفیت زندگی برسند. دکتر میرحسینی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و روش‌های جراحی، در بیماران خود، اعتماد به نفس لازم را ایجاد میکند و ارتباط مؤثر و محترمانه با آن‌ها برقرار می‌کند. همچنین، از نظر بیماران قبلی، بازخوردهای مثبت و موفقیت‌های چشمگیر در انجام عمل اسلیو معده، او را به عنوان یکی از پزشکان برجسته در زمینه‌ی جراحی معده در تهران تأیید می‌کند. به لطف تخصص و تجربه‌ی ارزشمند دکتر میر حسینی، بسیاری از بیماران با اطمینان و آرامش، به او مراجعه می‌کنند و نتایج مثبت و قابل توجهی را از جراحی اسلیو معده خود به دست می‌آورند.

نتیجه گیری

عمل جراحی اسلیو معده یکی از روش‌های موثر برای کاهش وزن و بهبود عملکرد گوارشی است. با این حال، برای این روش باید به بررسی موارد محدودیت برای بیماران توجه کرد و از آن در صورت لزوم استفاده کرد. همچنین، پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، باید رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه را رعایت کرد تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.